Результаты

/ Главная / Результаты

Regien Institution League Subleague Team Award
China LEDO RCAP CoSpace Grand Prix Challenge U12 Hero 1st place
China TANGXIADADALELE RCAP CoSpace Grand Prix Challenge U12 TANGXIA6DUI 2nd place
South Korea Bangbae Robot Club RCAP CoSpace Grand Prix Challenge U12 Genious 3rd place
China Tianjin Rui Long Sheng Shi Technology RCAP CoSpace Grand Prix Challenge U12, FirstSteps QHH 1st place
China LEDO RCAP CoSpace Grand Prix Challenge U12, FirstSteps Wisdom 2nd place
China TANGXIADADALELE RCAP CoSpace Grand Prix Challenge U12, FirstSteps TANGXIA3DUI 3rd place
China Luoyang Dada Lele Robot Activity Center RCAP CoSpace Grand Prix Challenge U19 B&G Team 1st place
China Luoyang DadaLele Robot Activity Center RCAP CoSpace Grand Prix Challenge U19 The spectre 2nd place
China BOCA ShenZhen Robot Club RCAP CoSpace Grand Prix Challenge U19 ACE NO1 3rd place
China Tsinghua Yi Robot of Harbin RCAP CoSpace Grand Prix Challenge U19, FirstSteps THHY002 1st place
China LEDO RCAP CoSpace Grand Prix Challenge U19, FirstSteps Hover 2nd place
China Tianjin Rui Long Sheng Shi Technology RCAP CoSpace Grand Prix Challenge U19, FirstSteps You See-SY 3rd place
China Quanzhoushiyanzhongxue RCAP CoSpace Rescue Challenge U12 quanzhoushiyanzhongxue 1st place
Taiwan Winners Robotics Club RCAP CoSpace Rescue Challenge U12 Winners 2nd place
China LEDO RCAP CoSpace Rescue Challenge U12 LIAO HE 3rd place
China LEDO RCAP CoSpace Rescue Challenge U12 LIAO HE CoSpace Rescue Superteam — Junior
China BOCA ShenZhen Robot Club RCAP CoSpace Rescue Challenge U12, FirstSteps SZ Robot-9 Team 1st place
China BOCA ShenZhen Robot Club RCAP CoSpace Rescue Challenge U12, FirstSteps BOCA Eagle Team 2nd place
China MTT Robot Lab RCAP CoSpace Rescue Challenge U12, FirstSteps FangZheng 3rd place
China BOCA ShenZhen Robot Club RCAP CoSpace Rescue Challenge U12, FirstSteps SZ Robot-9 Team CoSpace Rescue Superteam — Junior
Japan Amagasaki Sosei Senior High School & Kaimei Junior High School RCAP CoSpace Rescue Challenge U19 Sokyu & OK! Google 1st place
China Dalian Free Trade Zone No.1 High School RCAP CoSpace Rescue Challenge U19 ChuanQi 2nd place
Taiwan Winners Robotics Club RCAP CoSpace Rescue Challenge U19 Victory 3rd place
China Lexueledong RCAP CoSpace Rescue Challenge U19, FirstSteps Astralis 1st place
China BOCA ShenZhen Robot Club RCAP CoSpace Rescue Challenge U19, FirstSteps ACE 7 2nd place
China Qingdao Dream Painter RCAP CoSpace Rescue Challenge U19, FirstSteps QW 3rd place
Singapore Singapore Polytechnic RCAP CoSpace Rescue Challenge University RoboErectus@Rescue 1st place
China TianJin University of Technology RCAP CoSpace Rescue Challenge University HOTS 2nd place
China TianJin University of Technology RCAP CoSpace Rescue Challenge University TJUTNOW 3rd place
Singapore Singapore Polytechnic RCAP CoSpace Rescue Challenge University RoboErectus@Rescue CoSpace Rescue Superteam — Senoir
Russia Sfera Znaniy RCAP Junior @Home Education   Road Killer 1st place
Russia Phystech-Lyceum RCAP Junior Humanoid Challenge   Robokit B 1st place
Russia Sfera Znaniy RCAP Junior Humanoid Challenge   Killer 2nd place
Russia Phystech-Lyceum RCAP Junior Humanoid Challenge   Robokit A 3rd place
Malaysia Universiti Teknologi Malaysia RoboCup@Home Education   Innokai 1st place
Singapore Singapore Polytechnic RoboCup@Work League   RoboErectus@Work 1st place
Russia Bauman Moscow State Technical University RoboCup@Work League   BRC 2nd place
Russia Presidential Lyceum of Physics and Mathematics №239 RoboCupJunior OnStage Advanced   NON STOP 1st place
Russia Club of Young Technicians of the Siberian Branch of Sciences RoboCupJunior OnStage Advanced   Axioma 2nd place
United Arab Emirates Ministry Of Education, United Arab Emirates RoboCupJunior OnStage Advanced   on stage UAE 3rd place
Russia Lyceum 7 Krasnoyarsk RoboCupJunior OnStage Advanced   Ghost Hunters Best Poster
United Arab Emirates Ministry Of Education, United Arab Emirates RoboCupJunior OnStage Advanced   on stage UAE Superteam Challenge
Russia High College of Informatics of The Novosibirsk State University RoboCupJunior OnStage Preliminary Primary Vesyolye Rebyata 1st place
Russia Stantsiya Lunykh Tekhnikov RoboCupJunior OnStage Preliminary Primary Tekhnosoyuz 2nd place
Russia Stantsiya Lunykh Tekhnikov RoboCupJunior OnStage Preliminary Primary Zolotaya Molniya 3rd place
Russia Presidential Lyceum of Physics and Mathematics №239 RoboCupJunior OnStage Preliminary Secondary Geese Swans 1st place
India Bishop Cotton Girls' School RoboCupJunior OnStage Preliminary Secondary Code Vaulters 2nd place
Russia Krasnoyarsk Regional Palace of Pioneers And Lyceum №7 RoboCupJunior OnStage Preliminary Secondary Kriloff 3rd place
Russia Secondary school №83 Seversk RoboCupJunior OnStage Preliminary Secondary Fireworks Best Poster
Russia Presidential Lyceum of Physics and Mathematics №239 RoboCupJunior OnStage Preliminary Secondary Geese Swans Superteam Challenge
South Korea United Daejeon robot Club RoboCupJunior Rescue Line Primary Beamonesque 1st place
South Korea United Daejeon Robot Club RoboCupJunior Rescue Line Primary Fortuna 2nd place
South Korea United Anyang Robot Club RoboCupJunior Rescue Line Primary Eureka 3rd place
Iran Allame Tabatabaei Junior High School RoboCupJunior Rescue Line Secondary Allameh Tabatabaei 1st place
India RCJ India RoboCupJunior Rescue Line Secondary System Overload 2nd place
Iran ESLAM HIGH SCHOOL RoboCupJunior Rescue Line Secondary Eslam - Rescue Line 3rd place
India RoboCup Junior India RoboCupJunior Rescue Line Secondary HEROICS Best Poster
India RoboLectro STEAM Studio RoboCupJunior Rescue Line Secondary RoboLectro A2 Rescuebot Best Technical Interview
Russia MAOU DO "Detsko-yunosheskiy tsentr "IMPUL'S" RoboCupJunior Rescue Line Secondary 100 kilos of Code Best Technical Journal
Russia Presidential Lyceum of Physics and Mathematics №239 RoboCupJunior Rescue Maze   MK 1st place
Russia FTK - Young Technics Station (Volgodonsk) RoboCupJunior Rescue Maze   RescueBot2.0 2nd place
Russia Tomsk Physical Technical Liceum RoboCupJunior Rescue Maze   HBFS 3rd place
Russia Bauman Moscow State Technical University RoboCupJunior Rescue Maze   BAUM-TECH Best Technical Interview
Iran Ferdowsi Hakim Compelex School RoboCupJunior Rescue Simulation Primary Ferdowsi1 1st place
Iran Salam Sadr RoboCupJunior Rescue Simulation Primary NBA 2nd place
Iran Salam Sadr RoboCupJunior Rescue Simulation Primary Salam Sadr Pri 3rd place
Russia TUSUR University RoboCupJunior Rescue Simulation Secondary Victoria 1st place
Iran Oulum Robotic Institute RoboCupJunior Rescue Simulation Secondary Oulum Robotic 2nd place
Russia TUSUR University RoboCupJunior Rescue Simulation Secondary Alpha 3rd place
Russia TUSUR University RoboCupJunior Rescue Simulation Secondary Alpha CoSpace Rescue Superteam — Senoir
Taiwan Delta Robotics RoboCupJunior Soccer Lightweight Primary Flash 1st place
Iran Technorobiran Robotic Institute RoboCupJunior Soccer Lightweight Primary Pixel_Technorobiran 2nd place
South Korea United Guri Robot Club RoboCupJunior Soccer Lightweight Primary NiceGuys 3rd place
Taiwan Delta Robotics RoboCupJunior Soccer Lightweight Primary Flash Absolute Champion
Taiwan National Taiwan University of Science and Technology RoboCupJunior Soccer Lightweight Primary Taipei 101 Best Poster
Iran Technorobiran Robotic Institute RoboCupJunior Soccer Lightweight Primary Pixel_Technorobiran Best Technical Interview
Iran ESLAM HIGH SCHOOL RoboCupJunior Soccer Lightweight Secondary Salam Eslam(LW) 1st place
Russia Presidential Lyceum of Physics and Mathematics №239 RoboCupJunior Soccer Lightweight Secondary DOT. 2nd place
Taiwan Delta Robotics RoboCupJunior Soccer Lightweight Secondary Apex 3rd place
Russia Presidential Lyceum of Physics and Mathematics №239 RoboCupJunior Soccer Lightweight Secondary DOT. Absolute Champion
Russia School of Educational Robotics “Cyber Class”/ Center for Teacher Excellence RoboCupJunior Soccer Lightweight Secondary Inhumans Best Poster
Taiwan Delta Robotics RoboCupJunior Soccer Lightweight Secondary Vertex Best Technical Interview
Russia Presidential Lyceum of Physics and Mathematics №239 RoboCupJunior Soccer Open   MVK 1st place
Russia Center of teacher excellence RoboCupJunior Soccer Open   Epsilon 2nd place
Iran ESLAM HIGH SCHOOL RoboCupJunior Soccer Open   Salam Eslam GSO 3rd place
Russia Presidential Lyceum of Physics and Mathematics №239 RoboCupJunior Soccer Open   MVK Absolute Champion
Iran Andisheh Mehr Cultural RoboCupJunior Soccer Open   A.T.R.T OW Best Poster
United Arab Emirates Ministry Of Education, United Arab Emirates RoboCupJunior Soccer Open   RCJ Soccer open UAE Best Technical Interview
Russia Moscow Institute of Physics and Technology RoboCupSoccer Humanoid League KidSize Starkit HL 1st place
Iran Qazvin Islamic Azad University RoboCupSoccer Humanoid League KidSize MRL-HSL 2nd place
China Tsinghua University RoboCupSoccer Humanoid League KidSize THMOS 3rd place

Организаторы

При поддержке

Информационные партнеры